Federacja Stowarzyszeń Amazonki

RevitaLash® reprezentowany w Polsce przez firmę PLAZANETTM wyłącznego dystrybutora marki,  wspiera działalność ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” poprzez promowanie informacji na rzecz popularyzacji wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz wspiera finansowo działania Amazonek.

Federacja Stowarzyszeń AmazonkiFederacja Stowarzyszeń „Amazonki” to jedyna organizacja pozarządowa działająca na rzecz kobiet po leczeniu raka piersi, która skupia niemal 190 Klubów z całej Polski. Jest silną i dynamiczną organizacją, skupiającą kobiety w klubach nie tylko walczące z własną chorobą, ale pragnące służyć innym. Federacja jest członkiem międzynarodowych organizacji „Reach to Recovery” oraz Europejskiej Koalicji Pacjentów z Chorobami Nowotworowymi.
Celem Federacji jest wszechstronne działanie na rzecz Kobiet z rakiem piersi. Federacja realizuje swoje cele poprzez koordynowanie działalności klubów i stowarzyszeń zrzeszających kobiety po mastektomii w całej Polsce. Organizuje szkolenia profesjonalistów, rehabilitantów, psychologów, liderek oraz ochotniczek.

Zapraszamy na stronę amazonkifederacja.pl
Siedziba Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”
ul. Piastowska 38, 61-556 Poznań
tel./fax (0-61) 8333-665
e-mail: amazonki@amazonki.poznan.pl

6 lat akcji „Zdrowy Nawyk, Zdrowe Piersi”TM

„Zdrowy Nawyk, Zdrowe Piersi” to akcja profilaktyki raka piersi, która dzięki zaangażowaniu gabinetów medycyny estetycznej kosmetycznych i spa jest prowadzona z sukcesem od 11 września 2009 roku. Dotarliśmy już do ponad 7000 gabinetów!
Akcja została stworzona przez Joannę Kostrzewską CEO Plazanet, Ambasadorka marki RevitaLash® w Polsce, we współpracy z wieloletnią Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” – Krystyną Wechmann opiekującą się ponad 190 Klubami Amazonek w Polsce.

Inspiracją akcji jest Amazonka Gayle Brinkenhoff, dla której mąż doktor Michael Brinkenhoff
stworzył odżywkę do rzęs i brwi RevitaLash®
Akcja rozwija się dzięki wsparciu wspaniałych ambasadorek akcji, które wspierają nas na różnych wydarzeniach: kongresach medycznych, wieczorkach artystycznych z profilaktyką raka piersi, aukcjach charytatywnych na rzecz Amazonek, konferencjach, programach telewizyjnych m.in. TVN,”Klinika Urody”,” O tym się mówi”, „Sekrety Chirurgii” WTK, „Program na Zdrowie”, Panorama, Teleskop TVP2.

Do grona ambasadorek akcji „Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi” należą: Małgorzata Ostrowska, Hanna Śleszyńska, Katarzyna Bujakiewicz, Ilona Felicjańska, Małgorzata Kożuchowska, Agata Młynarska, Paulina Młynarska, Edyta Herbuś, Iza Miko, Katarzyna Pakosińska, Olga Bończyk, Joanna Jabłczyńska, Anna Samusionek, Magda Steczkowska, Katarzyna Żak, Bożena Dykiel i wiele wiele innych cudownych osób.

Poparcie akcji wyraziło również wiele autorytetów medycznych m.in. doktor Marek Szczyt, doktor Maria Noszczyk, doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska a Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych objęło patronat nad akcją. Patronaty medialne objęły również czołowe wydawnictwa.

Celem akcji jest:

  1. Poruszanie tematu profilaktyki raka piersi.
  2. Zachęcanie do badań profilaktycznych i samobadania,
  3. Propagowanie zdrowego stylu życia.

Na cele akcji zostały wydane specjalne informatory z profilaktyką raka piersi, filmy codziennie przekazywane do Klubów Amazonek, gabinetów medycyny estetycznej, kosmetycznych i spa.
Z akcją dotarliśmy już do ponad 7000 gabinetów!
W okresie 5 lat, odbyły się dziesiątki spotkań w całej Polsce.
Informatory są przekazywane cały rok, nie tylko w październiku!
W ramach aukcji charytatywnych i akcji wspieramy finansowo Federację Stowarzyszeń „Amazonki”, która spełnia swoje statutowe cele pomagając kobietom po mastektomii. Łącznie przekazaliśmy już kwotę ponad 150 000 zł gotówki i drugie tyle w ramach wsparcia produktowego i merytorycznego.

Dnia 13 czerwca 2013 roku
gościła w Polsce inspiracja akcji i Amazonka, kochana Gayle Brinkenhoff, która w ramach wsparcia Amazonek na całym świecie, przekazała 15 000zł. Była to niestety jej ostatnia podróż zagraniczna. Walczyła z chorobą nowotworową ponad 20 lat. Swoją postawą pokazała, że nawet w obliczu śmierci można działać na rzecz innych i cieszyć się każdą chwilą. Mawiała

„Every day is like a gift”.

6 lat akcji „Zdrowy Nawyk, Zdrowe Piersi”TM

Ponad 7000 gabinetów!

Akcja trwa cały rok!

Statystycznie na raka zachoruje co 16 Polka. Czy warto dla nich brać udział w akcji?

amazonki_podziekowania2